Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Романската судиска двојка ќе му суди на Вардар на Ф4 дуелот со Ростов Дон
Романската судиска двојка ќе му суди на Вардар на Ф4 дуелот со Ростов Дон

Романската судиска двојка ќе му суди на Вардар на Ф4 дуелот со Ростов Дон

Европската куќа на ракометот, ЕХФ  ги делегираше судиите и делегатите за Ф4 турнирот од ЛШ што ќе се одигра на 12 и 13 мај во Будимпешта. Познато е веќе дека романската судиска двојка, ќе му суди на нашиот  Вардар на мечот  со Ростов Дон во полуфиналето на Ф4 турнирот. Делители на правдата на мечот  во Будимпешта ќе бидат Анамарија Стоја и Дијана-Кармен Флореску.

Делегати на ЕХФ на натпреваот ќе бидат  словенката Ања Фрешер и Јута Ерман Волф од Германија.