Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Вардар викендов настапува во Регионалната бокс лига во Белград
Вардар викендов настапува во Регионалната бокс лига во Белград

Вардар викендов настапува во Регионалната бокс лига во Белград

БК Вардар викендов ќе настапи во Регионалната бокс лига во Белград, Србија, во рамките на 4.коло.

Вардар ќе настапи со шестмина боксери: Илхан Озмен, Ален Рустемов, Ружди Рустемов, Енис Алиу, Никола Кисковски и Наум  Стојановски.

Нашиот тим го водат тренирите Васко Цубалевски и Владимир Цекиќ.

Денес во полуфиналето ќе боксираат:

Јуниори
-60 кг Филип Џида (Раднички Београд) – Ружди Рустемов (Вардар)
-63,5 кг Енис Алиу (Вардар) – Владимир Бериша (Сомбор)
-67 кг Наум Стојановски (Вардар) – Хамза Рашљанин (Нови Пазар)

Сениори
-57 кг Ален Рустемов (Вардар) – Дамир Азизоски (Марибор)
-63,5 Вељко Глигориќ (Раднички Београд) – Илхан Озмен (Вардар)

Утре финале
-75 кг Никола Кисковски (Вардар) – Стефан Раденовиќ (Лозница) јуниори