Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Вардар убедлив со КК Шкупи, врзавме 6.победи во низа
Вардар убедлив со КК Шкупи, врзавме 6.победи во низа

Вардар убедлив со КК Шкупи, врзавме 6.победи во низа

Вчера во малата сала „Кале“ тимот на КК Вардар ја пречека екипата на Шкупи, црвено-црните на оваа средба од 7.коло дојдоа до победа.

Вардарци врзаа шест победи по лошиот старт во 1.коло и се на лидерската позиција, вардарци со чаирчани беа доминантни и победија со 36.поена повеќе. Победата  на оваа средба од втората лига. дојде до резултат 93-57.