Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Uncategorized > (ЛИНК) Пелистер – Вардар, дуел од Купот на РМ
(ЛИНК) Пелистер – Вардар, дуел од Купот на РМ

(ЛИНК) Пелистер – Вардар, дуел од Купот на РМ

Се е подготвено во Битола  за стартот на натпреварот на домаќинот ФК Пелистер  и нашиот Вардар. Ова е натпревар од 1/4-финалето од Купот на Република Македонија, победникот во истиот обезбедува полуфинале во најмасовното натпреварување.

Сите љубители на фудбалот и на ,,црвено – црните” бои, директно од Битола дуелот можат да го проследат ТУКА.