Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > Uncategorized > ЖРК Вардар, двете грчки екипи ќе ги пречека во „Круме Кепески“
ЖРК Вардар, двете грчки екипи ќе ги пречека во „Круме Кепески“

ЖРК Вардар, двете грчки екипи ќе ги пречека во „Круме Кепески“

Женскиот ракометен клуб „Вардар“ ќе биде домаќин на два тима од Солун, Грција претстојниот викенд. Веќе е одредена локацијата за одигрување на двете контролки, дуелите ќе се играат во салата „Круме Кепески“ во скопската населба Кисела Вода.

Во сабота ќе ја пречекаме екипата на Панорама, овој натпревар ќе се игра во 20-00 часот. Ден потоа во недела (3.септември) за противник ќе го имаме трофејниот тим на ПАОК од Солун, оваа средба против тимот кој е Шампион во грчкиот Куп е закажана со почеток во 13-00 часот.