Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар во 1.коло од плеј-офот домаќин на Металург
ЖРК Вардар во 1.коло од плеј-офот домаќин на Металург

ЖРК Вардар во 1.коло од плеј-офот домаќин на Металург


Вчера,  во просториите на Ракометната федерација на Македонија беше извршена ждрепката за редните броеви на екипите од Женската   сениорска лига, познато е првото коло во  плеј-офот каде што игра ЖРК Вардар.

Во пролетниот дел   се сметаат натпреварите и бодовите што екипите веќе ги одиграле со ривалите од истата група, па така ќе играме дуели само со тимовите кои беа во групата-Б. Дербито на колото ќе биде двобојот меѓу Вардар и Металург, првите натпревари ќе се играат на 11/12 март.

Плеј-оф, 1 коло:

Вардар – Металург

Куманово – Овче Поле СУ
Чаир – Стружанка
Пелистер – Ѓорче Петров