Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен 18.роденден Миновска Сара
Среќен 18.роденден Миновска Сара

Среќен 18.роденден Миновска Сара

Денес својот 18ти роденден го прославува крилото на ЖРК Вардар и кадетската репрезентативка Сара Миновска. Станува збор за квалитетен крилен играч, одлична ракометарка која игра во два правци со изразито голема вештина и ракометна интелигенција. Заменик капитенот на црвено-црните имаше важен удел во ланското „сребро“ во Купот, потоа во Италија како дојде до МВП-награда на настапите со мак.селекцијата. Одлично ја започна и оваа сезона, пред неа е блескав ракометен пат.

q2

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН САРА!