Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Пионерките денес гостуваат во Илинден, кадетките домаќини на Јахона
Пионерките денес гостуваат во Илинден, кадетките домаќини на Јахона

Пионерките денес гостуваат во Илинден, кадетките домаќини на Јахона

Две младински екипи на ЖРК Вардар ќе одиграат дуели од 6.коло. Кадетките настапуват во сабота и се домаќини, пионерките попладнево гостуваат во Населбата Илинден кај тимот на РК Кузаман.

 

Пионерки: Кузман-ВАРДАР, 23/11/2023, Сала Гоце Делчев, нас.Илинден 18-00 часот

Кадетки: ВАРДАР-Јахона, 25/11/2023, Сала Круме Кепески, К.Вода, 12-30 часот