Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕО) Лакрабер  понуди дрес од Вардар на продажба за помош на загрозените од Корона вирусот
(ВИДЕО) Лакрабер  понуди дрес од Вардар на продажба за помош на загрозените од Корона вирусот

(ВИДЕО) Лакрабер  понуди дрес од Вардар на продажба за помош на загрозените од Корона вирусот

Поранешната ракометарка на ЖРК Вардар, Александра Лакрабер  e  дел од хуманитарна акција, со која се собираат парични средства за да им се помогне на најзагрозените од коронавирусот. Taa го пифати предизвикот и ве вклучи во истата.

Интересно е што  француската репрезентативка продава дрес од деновите кога настапуваше во Македонија, односно на продажба понуди дрес од Вардар. Најголемата сума за која моментално се продава дресот со број „64“ изнесува 420 евра.  Видеото која таа го постави по овој повод на социјалните мрежи може да го погледнете на следниот ЛИНК!