Sunday ,29 November 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Борбената, Ана Марија Коларовска го замени Вардар со РК Спартак
Борбената, Ана Марија Коларовска го замени Вардар со РК Спартак

Борбената, Ана Марија Коларовска го замени Вардар со РК Спартак

Девојката која ја красеше голема борбеност и енергичност, средниот бек на црвено-црниот женски ракометен тим, Ана Марија Коларовска во идната сезона 2020/2021 ќе игра во нов тим. Таа ги мина сите младински категории на ЖРК Вардар, во тимот беше регрутирана од „Јуниор лигата“.

am

Кадетската репрезентативка на Македонија потпиша договор со тимот на РК Спартак од Скопје каде ќе настапува во новата сезона. Ја красеше борбеност, поради која имаше серија повреди на настапите во вардаровиот дрес.

Редакцијата на Вардар фанс и посакува многу успех во кариерата на Ана Марија.