Thursday ,13 August 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕА) Илиќ, Грујовска и Трајкоска на голманско „брусење“ кај Царчев
(ВИДЕА) Илиќ, Грујовска и Трајкоска   на  голманско „брусење“ кај Царчев

(ВИДЕА) Илиќ, Грујовска и Трајкоска на голманско „брусење“ кај Царчев

Во четвртокот прв пат на зимските подготовки тренерот на голманите на ЖРК Вардар, Александар Царчев  работеше со своите пуленки. Присутна беше екипата на Вардар фанс,  во големата сала при СЦ „Јане Сандански“ во Скопје реализираше одличен, динамичен, содржаен голмански тренинг. Од истиот вчера ви донесовме фотогафии кои може да ги погледнете ТУКА!

4

Во продолжение ви носиме неколку видеа како ракометниот голмански стручњак, Царчев Александар ги „бруси“ вардаровите голмански дијаманти: Грујовска Симона, Трајковска Јована и Илиќ Андреа.

 

ТРАЈКОСКА ЈОВАНА

ГРУЈОВСКА СИМОНА 

ИЛИЌ АНДРЕА