Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Андреа Човиќ

Среќен роденден Андреа Човиќ

andreja-chovikj-2159

Хрватската ракометарка и пикерот на ЖРК Вардар Андреа Човиќ  денеска полни 22 години. Младата Андреа ова лето ги засили црвено – црните каде премина од Подравка  и се очекува да биде еден од столбовите на играта во иднина на Вардар. Редакцијата на вардарфанс.мк и го честита роденденот!