Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Стрим во живо) Ѓорче- ЖРК Вардар 19:30 часот
(Стрим во живо) Ѓорче- ЖРК Вардар 19:30 часот

(Стрим во живо) Ѓорче- ЖРК Вардар 19:30 часот

 Од оваа сезона, 2021/2022 година  како што беше досега и кај момците ќе има пренос од секој одигран дуел кај девојките. На јутуб-каналот на РФМ ќе се вршат преноси од одиграните натпревари во двете групи. Прв предизвик за црвено-црните  оваа сезона е  натпреварот  против Ѓорче Петров кој се игра во 19-30 часот.

Натпреварот ќе може да се гледа на следниот ЛИНК!