Monday ,25 May 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар утре во дербито гостува кај Металург
ЖРК Вардар утре во дербито гостува кај Металург

ЖРК Вардар утре во дербито гостува кај Металург

Женскиот ракометен тим „Вардар“  утре, сабота (30/11/2019)  гостува кај тимот на Металург меч од 12.коло во женската-Скопско лига. Скопското дерби ќе се игра со почеток во 16-30 часот во Автокоманда.

На овој натпревар за делители на правдата се делегирани Ѓоко Колевски и Сашо Кркачев од  Скопје. Со евентуална победа избранчиките на Ристова, Црвенковска и Царчев ќе се изедначат со бодови со сино-белите кои досега освоја 27.бода. Па со делбата на второто место ќе влезат во последното коло идната недела.