Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Алтхаус и Лакрабер во ТОП-30 најубави голови во лигата на шампиони
Алтхаус и Лакрабер во ТОП-30 најубави голови во лигата на шампиони

Алтхаус и Лакрабер во ТОП-30 најубави голови во лигата на шампиони

Екипата на ЖРК Вардар во својата четврта сезона во најголемото ракометно натпреварување, заврши како вицешампион на Европа, откако претходно во три наврати го освојуваше бронзениот медал. По крајот на сезоната, ЕХФ направи избор на ТОП-30 најубави голови во лигата на шампионите, каде место имаше за Ања Алтхаус и Лакрабер. Погодокот на Алтхаус кога не го гледаше голот против Турингер , во главната групна фаза се најде во овој избор на најубави погодоци. Потоа и цепелинот на Радичевиќ и Лакрабер, на натпревар против ФТЦ Будимпешта, одигран во Јане Сандански.

Погледнете ги најубавите 30 голови во женската лига на шампиони: