Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТО) Емоциите не се криеа…… Вардарки бликаа од радост, Металург е „згазен“
(ФОТО) Емоциите не се криеа…… Вардарки бликаа од радост, Металург е „згазен“

(ФОТО) Емоциите не се криеа…… Вардарки бликаа од радост, Металург е „згазен“

Вистинска драма со среќан крај денес видовме во Јане Сандански,  во рамки на 22.коло се одигра дерби, Вардар беше домаќин и покажа карактер совладувајќи го силниот тим на Металург. Ова ни донесе „забетонирана“ 2.позиција зад Куманово, победата дојде со резултат 24-22.

По мечот емоциите не се криеа, девојките работеа вредно со години, Металург секогаш завршуваше пред нас на табелите, но Ристова и Царчев создадоа компактен тим кој фаворитките во Купот, а сега и во лигата ги примора да ни „гледаат во грб“. Неколку фотогафии од последните моменти од играта и прославата по тоа.

1 2 d d1 d3 d4 d7 d8 d8y d9 d11

187560137_10219586316310686_6680164445779478302_n