Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Победа за женската екипа на Делчево во дуелот со Драчево во Јуниор лигата
(Фотогалерија)  Победа за женската екипа на Делчево во дуелот со Драчево во Јуниор лигата

(Фотогалерија) Победа за женската екипа на Делчево во дуелот со Драчево во Јуниор лигата

Вчера, на единствениот женски натпревар кај генерацијата 2006/07 во последното есенско коло од “Јуниор„ лигата се сретнаа екипите на Делчево и Драчево. Поуспешна беше екипата на Делчево, која славеше со резултат 11:6.

1 48379481_10213457824062210_18157287776452608_n 48385025_10213457811141887_1387921018164609024_n 48388818_10213457821022134_4945094889277751296_n 48392812_10213457811941907_3066436525689405440_n 48394673_10213457813701951_8490011847146078208_n 48395387_10213457809741852_2966870026897850368_n 48405014_10213457817182038_4757544714117316608_n 48406188_10213457814461970_3237583855674195968_n 48407497_10213457809101836_8391979154190368768_n 48413679_10213457819622099_3836935765758050304_n 48415676_10213457825702251_5058315729053417472_n 48415913_10213457818622074_751582597779292160_n 48416637_10213457823542197_4419009812684079104_n 48416980_10213457824902231_1992256765349068800_n 48418937_10213457815662000_5186880537062539264_n 48420187_10213457816182013_2760129504067190784_n 48424242_10213457820422119_5296412798794858496_n 48430157_10213457821742152_3274462081260191744_n 48944927_10213457817862055_6073268483087400960_n 48987183_10213457822262165_8532330516395851776_n ffff