Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Пионерките на ЖРК Вардар дојдоа до нова победа, совладан РК Ѓорче
(Фотогалерија) Пионерките на ЖРК Вардар дојдоа до нова победа, совладан РК Ѓорче

(Фотогалерија) Пионерките на ЖРК Вардар дојдоа до нова победа, совладан РК Ѓорче

Вчера пионерската селекција на Вардар во женска конкуренција  која е предводена од Платон и Кузмановска  беше  домаќин на мечот од шестото коло од пионерското првенство. Ние ги  пречекаме врсничките од екипата на РК  Ѓорче   во СЦ “Кале“- Скопје. Црвено-црните дами во дуел во кој целосно доминираа дојдоа до победа со 14-10 (3-1).

0 1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 28