Tuesday ,07 April 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) РК Делчево дојде до пехар на турнирот „Еден живот-една љубов“ по победата во клучниот дуел со РК Будимир(1)
(Фотогалерија) РК Делчево дојде до пехар  на турнирот „Еден живот-една љубов“ по победата во клучниот дуел со РК Будимир(1)

(Фотогалерија) РК Делчево дојде до пехар на турнирот „Еден живот-една љубов“ по победата во клучниот дуел со РК Будимир(1)

Викендов се одигра првиот дел од  6-тиот  турнир „Еден живот, една љубов“.  Кај девојките во генерација родени 2006/2007 година  победата ја однесе екипата на РК Делчево Bардар.

999

  Екипата на РК Будимир беше „сребрена“, 3.место е РК Драчево Вардар. Девојките на Горан Велков во најважниот дуел за титулата ја совладаа екипата на РК Будимир(1) Вардар со резултат 14-12 и дојдоа до „златото“.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 10r 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 27 28 29 30 31