Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Пионерките на Вардар доминираа во дуелот со Кожувчанка
(Фотогалерија) Пионерките на Вардар доминираа во дуелот со Кожувчанка

(Фотогалерија) Пионерките на Вардар доминираа во дуелот со Кожувчанка

Денес во салата “Кале“ -Скопје пионерките на ракометниот клуб Вардар стигнаа до првата пролетна победа, во рамките на групата 1. Девојките  на Анжела Платон и Александра Кузмановска беа подобри од екипата на Кожувчанка од Штип, која ја совладаа со резултат 17:6. Извештај од овој дуел може да најдете на нашиот сајт (овде), во продолжение фотогалерија од овој дуел.

0 0j 1 1d 2 2d 3 4 6 7 7y 8 9 10 11 12 13 14 15 16 18 20 21 22 23 24