Sunday ,18 November 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Втор тим > (Фотогалерија) ЖРК Вардар Јуниор со двоцифрена предност ја совлада Гевгелија
(Фотогалерија) ЖРК Вардар Јуниор со двоцифрена предност ја совлада Гевгелија

(Фотогалерија) ЖРК Вардар Јуниор со двоцифрена предност ја совлада Гевгелија

Викендов во салата „Кале“ се одигра натпревар во женската Супер-лига помеѓу екипите на Вардар Јуниор и Гевгелија. Во истиот славеа црвено-црните избранички на Симе Симовски, тие на овој суперлигашки дуел   триумфираа со двоцифрена разлика (27:17).

0 1 2 3 3z 4 4f 5 6 6h 7 8 10 11 12 13 13d 14 15 15k 16 17 18