Saturday ,31 July 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Чаир „лесен залак“, ЖРК Вардар со прва младинска победа
(Фотогалерија) Чаир „лесен залак“, ЖРК Вардар со прва младинска победа

(Фотогалерија) Чаир „лесен залак“, ЖРК Вардар со прва младинска победа

Вчера започна со одигрување женската младинска лига, во 1.коло тимот на Чаир беше „формално„ домаќин во Јане Сандански на ЖРК Вардар.  Црвено-црните дами  одиграа на ниво, доминираа и  победија со  резултат 20-48 (12:26).

1 1a 2 3 4 5 6 7 8 9a 9 9c 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 23a 23e 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 33a 34 3538 39