Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТО) Кадетките убедливи и со Литванија
(ФОТО) Кадетките убедливи и со Литванија

(ФОТО) Кадетките убедливи и со Литванија

Вчера, кадетките на женската ракометна репрезентација стигнаа и до втора победа на ЕХФ Шампионатот во Литванија. Избраничките на Савевски беа подобри токму од домашната репрезентација на која ја совладаа убедливо со резултат 15:28.

2 3 4 5 6 7 229672115_10220042269869240_6196745336176480200_n 231116493_10220042267589183_4479845330733504021_n 231139736_10220042271909291_5503514150550675568_n 231143639_10220042273469330_3584766225245988554_n 231147351_10220042263829089_3344172544579427052_n 231409229_10220042271429279_5659702327498587184_n 231566295_10220042270789263_628749029189054191_n 231597149_10220042264669110_3139458548493789922_n 232053561_10220042267189173_1425154430852347892_n 232596746_10220042266589158_7448827434340568876_n 232801906_10220042269509231_4021027352218352101_n 233122609_10220042269789238_1984669197305610672_n 234333870_10220042273829339_4025791762241695275_n 234442540_10220042274949367_2846993786404713208_n 234642006_10220042272429304_6153857955299564718_n 235040480_10220042267869190_8605583577456722569_n 235820333_10220042267109171_5078358529644571301_n 99999999999999999999999999999999