Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Победнички старт за европскиот вицешампион во ЛШ
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Победнички старт за европскиот вицешампион во ЛШ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Победнички старт за европскиот вицешампион во ЛШ

Вардар ја победи ФТВ Будимпешта (34:31) и на тој начин со триумф ја отвори новата сезона во најголемото ракометно натпреварување. Црвено-црните имаа предност во текот на целиот натпревар, која во еден момент беше и двоцифрена. Поради пад во нашата игра му дозволивме на противникот на крајот да ја смали негативата.

Погледнете ја нашата фотогалерија од првиот триумф на ЖРК Вардар во лигата на шампионите.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 33 34 35 36 37