Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Вардарки му покажаа на Мец дека се главни фаворити за освојување на првото место
(Фотогалерија) Вардарки му покажаа на Мец дека се главни фаворити за освојување на првото место

(Фотогалерија) Вардарки му покажаа на Мец дека се главни фаворити за освојување на првото место

Вардарки со победа ја стартуваа главната рунда од Лигата на Шампионите, совладувајќи го тимот на Мец (29:23). Со овој триумф се зацврстивме на првата позиција на табелата и на успешен начин ја отворивме новата групна фаза.

Погледнете ја фотогалеријата од победат на Вардар против Мец.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 86-660x330