Saturday ,22 February 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Гоцевска Марија
Среќен роденден  Гоцевска Марија

Среќен роденден Гоцевска Марија

Денес својот 19.роденден го прославува бекот на ЖРК Вардар,  таленираната Марија Гоцевска. Девојка со врвен ракометен потенцијал која за жал во ланската сезона поради повреда и долгиот процес на рехабилитација не беше во можност да помогне на остатокот од тимот. Со почетокот на летните подготовки таа се вклучи активно, па многу што се очекува од неа оваа сезона.

55

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МАРИЈА!