Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Ново заминување од ЖРК Вардар, Гроздановска мина во РК Спартак
Ново заминување од ЖРК Вардар, Гроздановска мина во РК Спартак

Ново заминување од ЖРК Вардар, Гроздановска мина во РК Спартак

Веќе трет играч на ЖРК Вардар најде официјално нова средина, после заминувањето на Николиќ во Металург и Божиновска во ЖРК Чаир.

Специјалистот за одбрана, Ангела Гроздановска премина во тимот на РК Спартак од Скопје. Таа беше дел од сите успеси на овој тим, настапуваше и за кадетската македонска селекција. Редакцијата на Вардар фанс и посакува многу успех во понатамошната кариера.