Sunday ,29 November 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен 18.роденден Ангела Гроздановска
Среќен 18.роденден Ангела Гроздановска

Среќен 18.роденден Ангела Гроздановска

Денес својот 18и роденден го прославува “специјалистот“ за одбрана во редовите на  ЖРК Вардар, талентираната и одлична ракометарка пред која е блескава иднина,  Ангела Гроздановска. Девојка која пред се игра во дефанзивата, вреден работник на теренот. Македонската кадетска репрезентативка денес и девојка која беше дел од ланската „сребрена“ генерација во Купот денес слави полнолетство.

grozda1-660x330
Пожртвуваноста, борбеноста, истрајноста   и тимскиот дух  се работи кои ја красат вардаровата 23-ка.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ГРОЗДЕ!