Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Втор тим > Иднината на женскиот ракомет: Теодора Керамитчиева

Иднината на женскиот ракомет: Теодора Керамитчиева

B
Иднината на женскиот ракомет во Македонија може да биде пресреќна што има генерација за поздрав, која во иднина треба да бидат носители на првиот тим на Репрезентацијата  на Македонија.
Вистински потег направи управата на Жрк Вардар, со доведувањето на Теодора Керамитчиева од екипата на Металург. Уште во куп натпреварите минатата сезона Теодора даде јасна порака до управата на нашиот клуб дека има огромен потенцијал во оваа ракометарка.
mladite-vardarki-so-golem-presvrt-go-pobedija-metalurg-1000                                                                                      Фото: zrkvardar.mk
Инаку Теодора настапува во 2 тим на Жрк Вардар, но само прашање на време е кога ќе почне да добива шанса и во првиот тим на Вардар.
Теодора е лев бек, и е родена 1996 година односно има само 18 години.

Оваа сезона во настапите во Ехф купот за Жрк Вардар 2, во само два натпревари му даде 15 голови на Унгарскиот вицепрвак.

Голем потенцијал има во оваа девојка, само со добра работа до врвот !

Теодора Керамитчиева број. 23