Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Кастратовиќ Индира

Среќен роденден Кастратовиќ Индира

Секогаш пример за најмалите, секогаш посветена на нивниот успех!

Секогаш пример за најмалите, секогаш посветена на нивниот успех!

Денес својот роденден го слави најдобрата македонска ракометарка на сите времиња, Индира Кастратовиќ. Таа по богата ракометна кариера каде со Кометал и Македонија ги допра ракометните височини почна со извршување на функции во Вардар. Денес популарната “Инди“ ги кординира и надгледува успешните ракометарки на Вардар, каде со свото искуство дава огромен имплус на она што денес е успешна црвено-црна приказна во мак.ракометот.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ИНДИ!