Monday ,25 March 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Кликовац на пат за Кишвард
Кликовац на пат за Кишвард

Кликовац на пат за Кишвард

Ракометарката која со години наназад настапува во Македонија, Андреја  Кликовац, во новата сезона ќе го носи дресот на унгарскиот тим Кишвард.

Кликовац во Македонија е дури од 2011 година, каде најпрвин го носеше дресот на Жито Прилеп, за потоа да дојде во Вардар и да настапува се до 2018 година.

Кликовац како и останатите ракометарки на Вардар, ги очекува Ф4 турнирот во Унгарија, каде можат со титула да се простат од нашиот дрес и Македонија.