Monday ,25 March 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Вардар гази, следуваат натпреварите против Весна Пробиштип
Вардар гази, следуваат натпреварите против Весна Пробиштип

Вардар гази, следуваат натпреварите против Весна Пробиштип

Одбојкарите на Вардар со победа го заокружија регуларниот дел од сезоната, сега пред Вардарци стојат главните искушенија на фајнал-фор двомечот со ОК Весна Пробиштип кој започнува утре.

Завршен е регуларниот дел со победата од 3-0 над Студент од Штип и продолжување на серијата без пораз во вториот дел од сезоната.

Во среда во 14ч во Сала Работнички Градски Парк го започнуваме и фајнал-фор двомечот против ОК Весна Пробиштип – напишаа Вардарци. 

САМО ЕДЕН Е ВАРДАР !!!