Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Трајкоска: Ако ја повториме играте од вчера, пехарот ќе биде наш
Трајкоска: Ако ја повториме играте од вчера, пехарот ќе биде наш

Трајкоска: Ако ја повториме играте од вчера, пехарот ќе биде наш

Вчера, ЖРК Вардар во полуфиналето од Купот на Република Македонија го совлада фаворитот тимот на Ѓорче Петров-ЖРК. Со што обезбдивме финале против кумановчани. Една од девојките која даде голем придонес, голманот Јована Трајкоска која имаше 5.одбрани во периодот кога се “кршеше” дуелот за оваа средба вели:

Се спремавме доста време за Купот и можам да кажам дека очекувано победивме. Бевме сите мотивирани од прва до последна и посакувавме да кренеме титула оваа година. Противникот имаше технички грешки кои успеавме да ги искористиме. Во нашиот тим сите дадоа максимум и се боревме до последна минута па резултатот си дојде како плод на трудот. 

received_759140192424392

Денес не очекува финале со Куманово, нашиот голман за оваа средба вели:

За денешното финале очекувам исто максимална борбеност, Куманово не се тим за потценување и финалето само по себе е повозбудлив дуел. Сметам ако имаме  ваква игра како на вчерашниот натпревар,  дека заслужуваме и дека ќе го кренеме пехарот.