Monday ,19 October 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > „Лавици“ на тест-дуел во Автокоманда
„Лавици“  на тест-дуел во Автокоманда

„Лавици“ на тест-дуел во Автокоманда

Девојките на Платон и Папуџиева,   гостуваат кај тимот на ЖРК Металург на контролен-напревар, третти за нив на за време на овие летни подготовки. Во првиот го совладаат сениорскиот тим на Спартак, на втората средба беа подобри од Ѓорче Петров, и на двата дуели играа во гости.

 Кадетки на ЖРК Вардар со соодветната екипа на сино-белите ќе се сретнат денес,  во 14:00 часот во салата „Автокоманда“ во истоимената скопска населба.