Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Лејно: Поминавме многу години заедно, сите бевме како едно семејство
Лејно: Поминавме многу години заедно, сите бевме како едно семејство

Лејно: Поминавме многу години заедно, сите бевме како едно семејство

Амандин Лејно беше една од најдобрите ракометарки во црвено-црниот дрес. Голманката беше дел од клубот пет години и ги освои срцата на голем дел од навивачите. Дојде време за разделба, a Лејно во новата сезона ќе биде дел од екипата на Ѓер, која е актуелен шампион на Европа. Во интервјуто, Лејно говори за поминатите години во Вардар и Скопје, за играчите, за финалниот дуел во ЛШ, за новата средина и.т.н. Погледнете го целото интервју со Амандин Лејно.