Monday ,19 October 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар утре домаќин на Пелистер
ЖРК  Вардар утре домаќин на Пелистер

ЖРК Вардар утре домаќин на Пелистер

ЖРК Вардар веќе врза три победи во низа, следен натпревар не очекува веќе утре. Во ова 4.коло ние сме домаќини на екипата од Битола, тимот на ЖРК Пелистер.

Дуелот се игра во недела, на 27.септември со почеток во 15:00 часот во малата сала при Спортскиот центар „Јане  Сандански“ во Скопје.

Делегирани за да ја делат ракометната правда  на оваа средба  е следната судиска двојка, Силвана Карбеска и Марија Илиева  од  Скопје.