Monday ,19 October 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕО) РК Спартак-ЖРК Вардар 27:33
(ВИДЕО) РК Спартак-ЖРК Вардар 27:33

(ВИДЕО) РК Спартак-ЖРК Вардар 27:33

Вчера, во салата „Круме Кепевски“ во Кисела Вода екипата на РК Спартак беше домаќин на ЖРК Вардар. Црвено-црните дами дојдоа до победа со резултат 27-33, на меч на кој на полувремето водеа со 18-12. Од овој меч може да се погледне видео.

Целиот натпревар може да го погледнете низ видео снимка на следниот ЛИНК!