Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Видео линк) Македонија на мегдан со Турција, мечот е од 15-00 часот
(Видео линк) Македонија на мегдан со Турција, мечот е од 15-00 часот

(Видео линк) Македонија на мегдан со Турција, мечот е од 15-00 часот

Ракометарките  на Македонија до 17 годишна возраст  кои се на ЕХФ шампионатот во Италија денеска ќе се сретнат со селекцијата на Турција во мечот од битката за 5. до 8. место. Натпеварот се игра со почеток во 15-00 часот, од истиот може да се погледне  пренос преку видео стрим.

Видео стримот за овој дуел може да го најдете на следниот ЛИНК!