Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Пешиќ ќе биде дел од германски Гетерслох
Пешиќ ќе биде дел од германски  Гетерслох

Пешиќ ќе биде дел од германски Гетерслох

Mладата  ракометарка на ЖРК Вардар и македонска кадетска репрезентативка, Мила Пешиќ замина за Германија. Талентираиот пикер својата кариера ќе ја продолжи во тимот на ХСГ Гетерслох.

Пешиќ беше дел од кадетскиот тим на вардарки во кој имаше една од најзначајните улоги. Платон и Папуџиева низ годините од неа создадоа одличен играч, таа беше дел од совојвуањето на ЕХФ шампионатот пред еден месец, а сега ќе игра ракомет во земјата каде што овој спорт е на највисоко ниво.