Sunday ,05 July 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Миновска Сара
Среќен роденден Миновска Сара

Среќен роденден Миновска Сара

Денес својот 17ти роденден го прославува крилото на ЖРК Вардар и кадетската репрезентативка Сара Миновска. Станува збор за квалитетен крилен играч, одлична ракометарка која игра во два правци со изразито голема вештина и ракометна интелигенција. Миновска е перспективен играч кој допрва ќе покаже со што располага. Таа беше дел од сениорска екипа која дојде до Куп финалето и “бронзената” позиција во Првата лига.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН САРА!