Saturday ,01 October 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > По поразот вчера од Германија, денес против Хрватска за 11.место на СП
По поразот вчера од Германија, денес против Хрватска за 11.место на СП

По поразот вчера од Германија, денес против Хрватска за 11.место на СП

Вчера, женската кадетска репрезентација на Македонија загуби од Германија со убедливи 34-21 и ќе игра против Хрватска за 11 место во светот. Натпреварот беше решен во финишот од првото и на стартот од второто полувреме, кога Германките направија висока предност, која неможевме да ја бркаме.

Македонија го игра последниот натпревар против Хрватска од 16:00 часот, кој ќе одлучи кој селекција ќе заврши на 11 место.