Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Финале… Младинките на ЖРК Вардар убедливи со Металург
Финале… Младинките на ЖРК Вардар убедливи со Металург

Финале… Младинките на ЖРК Вардар убедливи со Металург

Младинките на ЖРК Вардар обезбедија финале за титула, во полуфиналето високо го совладаа Металург.

Отворивме со 1-4, ние доминираме и на брзина поведовме со плус пет при 5-10. Црвено-црните девојки покажаа дека се подобри за класа и на одмор заминаа со 17-10 за нив во ова полуфинале. Вториот дел донесе голеада, ја минавме и границата од 20.гола повеќе. Победивме со 36-15.

Равојска Јана имаше 7.гола, Дона Тодоровски даде 6.погодока. Вероника Ѓорѓиевска и Тамара Горгиева имаа по 5.одбрани.