Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Салах и Брунер на дуелот Будуќност – Вардар

Салах и Брунер на дуелот Будуќност – Вардар

arthur2

ЕХФ делегираше судиска двојка од Швајцарија да ја дели правдата на саботната балканска пресметка на Будуќност и Вардар. Судии на утрешниот дуел ќе бидат Артур Брунер и Морад Салах. ЕХФ делегатот ќе доаѓа од Србија, неговото име е Јован Попадиќ.

Овој дуел нема да има никакво резултатско значење за двата тима. Дуелот в сабота започнува со почеток во 19 часот и 30 минути.