Thursday ,21 September 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Питлик

Среќен роденден Питлик

vardarfans patlik

Денес му е роденден на помошник тренерот на женскиот ракометен колектив Јан Питлик . И ако кратко време е во црвено-црното семејство овој вонсериски ракометен стручњак  ги освои симпатиите на јавноста . Редакцијата на вардарфанс.мк му посакува среќен роденден и следниот да го слави како член на шампионот на Европа .