Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕО) Погледнете го чудесниот пресврт на вардаровите пионерки за злато на “Трофеј Белград“
(ВИДЕО) Погледнете го чудесниот пресврт на вардаровите пионерки за злато на “Трофеј Белград“

(ВИДЕО) Погледнете го чудесниот пресврт на вардаровите пионерки за злато на “Трофеј Белград“

Пионерките на ЖРК Вардар го освоија првото место на турнирот во Белград. Избраничките на Платон и Папуџиева  во големото финале беа подобри од екипата на Студентски град. Во дуел во кој пред финишот губевме со 14-8 “блескавме“ и триумфиравме со 14-16 со лавовска борба. Од оваа средба ви носиме видео во кое може да уживате во победата на најмладите вардарки.