Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕО) Цел меч: ЖРК Јагодина-Вардар
(ВИДЕО) Цел меч: ЖРК Јагодина-Вардар

(ВИДЕО) Цел меч: ЖРК Јагодина-Вардар

Вчера, ракометарките на ЖРК Вардар имаа победнички старт на турнирот „Ѓорче Петров Куп“, откако славеа над српскиот шампион Јагодина со 25-24. Победата дојде со пресврт, на полувреме ривалот водеше со 15-16 на овој натпревар.

Видео од натпреварот може да погледнете во продолжение- Прво полувреме, втор дел.