Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТО) Вардарки на ниво, Македонија го прегази Косово
(ФОТО) Вардарки на ниво, Македонија го прегази Косово

(ФОТО) Вардарки на ниво, Македонија го прегази Косово

Кадетските репрезентативки на Македонија тргнаа   убедливо на ЕХФ шампионатот. Тие    го победија Косово со високи 33:15, 9.гола беа дело на вардарки. Во продолжение неколку фотографии од мечот.

0 1 3 4 5 6 228885472_10220036629928245_7030982488573632591_n 228980456_10220036632568311_2895966562496413237_n 229509491_10220036628168201_870589787541353708_n 229571630_10220036635248378_4786759667336119679_n 229784291_10220036635888394_1184540373237435228_n 229803470_10220036630408257_5820916780129040058_n 230187882_10220036633288329_7087405381765129975_n 230239565_10220036629888244_4488225974371988812_n 230338908_10220036628728215_4260352145924702502_n 230416620_10220036628528210_8445162564796478004_n 230481511_10220036632048298_7134483661034825498_n 231428776_10220036632288304_4431039431516290163_n 231613478_10220036629208227_7519292643330947860_n 232166657_10220036624128100_1510855374609988490_n 232659784_10220036626448158_1934161181387183547_n 233282483_10220036635008372_5800536785078324480_n 234333870_10220036626208152_1233925925637542360_n a a1 a4