Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТО) ЖРК Вардар работи под „полна пареа“
(ФОТО) ЖРК Вардар работи под „полна пареа“

(ФОТО) ЖРК Вардар работи под „полна пареа“

ЖРК Вардар, од понеделникот (10.јануари) ги започна подготовките за пролетните возбудувања во плеј-офот во сениорската лига и Купот на Република Македонија, од сезоната 2021/2022 година.

271190459_416154033544771_5750892920920832598_n

Тимот ги започна подготовките со два тренинга на ден, фокусот е на физичката подготовка во оваа прва фаза за која е задолжен кондициониот тренер, Борис Данески. Девојките под негово будно око ги реализираат „базичните подготовки“.

269857408_703425920621132_8392072264489415518_n 269927611_637253224285443_4031798530023563233_n 269938669_613783853062992_4289364453442233249_n 271430214_953848548883769_1666462085894062372_n 269919579_903901316983783_4033582635433286743_n 270788245_1051421095706709_690970033514052720_n 271354245_691567691832168_3774966882435130540_n