Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) ЕХФ Шампионат: Македонија-Белорусија дуел за 5.место
(Фотогалерија) ЕХФ Шампионат: Македонија-Белорусија дуел за 5.место

(Фотогалерија) ЕХФ Шампионат: Македонија-Белорусија дуел за 5.место

Вчера, Македонија во дуелот за 5.место беше поразена од Белорусија,  првиот дел го контолиравме се до 24.минута кога имавме високи шест гола позитива, водевме со 20-14. Се наговестуваше дека ќе бидеме победници, во последните пет-шест минути од првиот дел ривалот успеа да ја преполови нашата предност и замина само со три негатива на одмор, 22-19. Во вториот дел го загубивме ритамот, дојде пресвртот и на крајот за жал впишуваме пораз со 40-36.  Македонија заврши на позицијата број 6 на овој ЕХФ Шампионат за девојки до 17.години.

0 0k 1 1a 2 67677661_2466090396782228_967711523982016512_n 67801125_2466090430115558_4250074549770518528_n 67821007_2466090773448857_370518792742109184_n 67823786_2466089660115635_830668149882880000_n 67825088_2466091816782086_2840692018114461696_n 67849345_2466090833448851_381342638609006592_n 67870438_2466091803448754_2011303923104612352_n 67879459_2466090596782208_871099872495796224_n 67886014_2466089270115674_8959346490065551360_n 67902264_2466090073448927_7578740415386353664_n 67912490_2466091713448763_3340493337965625344_n 67981113_2466091090115492_1853742266166804480_n 68242483_2466091033448831_4079155913909338112_n 68268091_2466089453448989_4269258077032677376_n 68268987_2466089296782338_6703021077930442752_n 68322747_2466091690115432_2203659556783915008_n 68393882_2466090613448873_6976000789718237184_n 68423104_2466089290115672_2775424578392948736_n 68432870_2466089283449006_1333660604665167872_n 68498739_2466089603448974_7925461988342235136_n 68549851_2466091453448789_7331370962224414720_n 68554148_2466090250115576_3324505846192275456_n 68651622_2466089896782278_6542942604516917248_n 68705404_2466089466782321_2113892678713212928_n 68709634_2466089846782283_8939854489662259200_n 68800636_2466089726782295_7269476746867507200_n