Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Познати датумите за двете ЕХФ недели и целиот распоред за женската Супер лига
Познати датумите  за двете ЕХФ недели и целиот распоред за женската Супер лига

Познати датумите за двете ЕХФ недели и целиот распоред за женската Супер лига

Ракометната федерација го потврди „возниот“ ред за есенскиот дел во женската Супер лига. Вардар за ривал во  првото коло во новата сезона до Супер лигата, ја има екипата на  ЖРК Спартак од Скопје. Начелно првите средби е одредено дека ќе се играат на 14/15.септември. Лигата како што  објавиме има 14 тима, ќе се играат 26.кола без плеј-оф и плеј-аут.

Во распоредот предвидени се две паузи за ЕХФ недели, едната во септември и едната во ноември.

Распоредот за сите 13 есенски кола и предвидените паузи може да ги најдете на следниот ЛИНК